COMPETITORS

Class 15M Mixed

CN Name Nation Aeroclub Glider type Class Registration
accepted
Entry fee
paid
1 OS Zdeněk Balcárek CZE Kroměříž Discus b 15M Mixed
2 JB Miloslav Cink CZE Plzen-Letkov LS8b 15M Mixed
3 FW Ondřej Dvořák CZE Raná Ventus a 15M Mixed
4 WX Jan Horak CZE Zbraslavice ASW-20(A) WL 15M Mixed
5 95 Henry Inigo-Jones Inigo-Jones GBR Lasham gliding society Ls8 15M Mixed
6 YA Jan Koťan CZE Praha 8 Ventus 2bx 15M Mixed
7 SK Petr Koutný CZE Křižanov LS8 15M Mixed
8 B Jiří Kusbach CZE Luhačovice KKB-15E 15M Mixed
9 FX Pavel Loužecký CZE Přibyslav LS - 8 15M Mixed
10 EU Barbora Moravcová CZE Zbraslavice LS 8a 15m 15M Mixed
11 AU Dana Nováková CZE Mladá Boleslav LS-8 15M Mixed
12 235 Tom Pavis GBR York gliding centre Discus 2a 15M Mixed
13 JW Jan Pavlík CZE Křižanov LS 8 15M Mixed
14 AX Hana Trešlová CZE Raná Ventus 2ax 15M Mixed
15 GX Jana Trešlová CZE Raná Discus2 15M Mixed
16 XX Jana Vepřeková CZE Dvůr Králové nad Labem LS-8 15M Mixed
17 JS Jan Zapletal CZE Břeclav LS8-18 15M Mixed

Class Club

CN Name Nation Aeroclub Glider type Class Registration
accepted
Entry fee
paid
18 BJ Zdeněk Borůvka CZE Jičín Std. Cirrus Club
19 TBA Tibor Frátrik SVK SGC Martin 101 A Pegase Club
20 Toby Freeland GBR Imperial College Gliding Club ASW20 Club
21 J7 Pawel Glowacki POL Leszno C-101 A Pegase Club
22 Jakub Hlaváček CZE Letkov Std. Cirrus Club
23 ZAR Jakub Kos POL Bielsko-Bialski Jantar std 3 Club
24 LL Michal Lešinger CZE Moravská Třebová ASW 19B Club
25 SJ Marek Pechanec CZE Luhačovice Cirrus standard Club
26 FP Petra Pískatá CZE Luhačovice LS-4 Club
27 KAL Slavomir Piskaty CZE Kunovice DISCUS CS Club
28 Lukáš Plocek CZE Mladá Boleslav ASW-19B Club
29 REX Jan Ratz CZE Zbraslavice Std. Cirrus Club
30 NO Pavel Řeřicha CZE Moravská Třebová ASW19B Club
31 ZS Edmund Schuller SVK Lučenec ASW 24 Club
32 5 Finn Sleigh GBR Lasham TBA Club
33 BZ Karol Šnapko POL Aeroklub Nadwislanski SZD-48-3M1 Brawo Club

Class Open Mixed

CN Name Nation Aeroclub Glider type Class Registration
accepted
Entry fee
paid
34 BL Petr Barták CZE Plzeň-Letkov LS6-18W Open Mixed
35 LB Lukas Benedikt SVK Trnava Ventus 3 fes Open Mixed
36 EG Jan Borůvka CZE Jičín Ventus C Open Mixed
37 GO Ondřej Dupal CZE GAC Benesov ASG 29 E Open Mixed
38 IGC Petr Hotový CZE Česká Lípa JS1 B Open Mixed
39 NX Martin Hřivna CZE Zbraslavice ASG 29E Open Mixed
40 Jan Kovalčík SVK Bratislava DISCUS 2C FES Open Mixed
41 ZF Radek Krejcirik CZE Hranice JS1c Open Mixed
42 VB Petr Krejčiřík CZE Hranice JS.MD-3 Open Mixed
43 Radek Kučírek CZE Havlíčkův Brod EB 28 Edition Open Mixed
44 LX Lenka Kuthanova CZE JS-1 Open Mixed
45 . David Mach CZE Velké Poříčí JS3-18M Open Mixed
46 EJ Roman Mracek CZE Horovice JS3 Open Mixed
47 JX Alena Netušilová CZE AK Zbraslavice JS1 21EVO Open Mixed
48 QZ Ivan Novak CZE Praha 4 ASG-29 Open Mixed
49 CX Martin Picka CZE AK Tábor Ventus 2C Open Mixed
50 EX Tomas Rendla CZE Zbraslavice EB29R Open Mixed
51 QX Michaela Rendlova CZE Toužim ASG29 Open Mixed
52 XZ Radek Zima CZE Hodkovice n. M. ASG29E-18M Open Mixed